A někdy na to mám i trochu času...

Dimensions - Skater's Village Tree Skirt

Sadu mi zakoupila kamarádka Alexandra na aukci e-bay. Strašně moc jsem o ní stála. Trochu mne zamrzelo, že jsem po rozbalení zjistila, že je látka na jednom místě proříznutá, ale protože sada byla originálně zatavená a zabalená, muselo se to stát už u výrobce. No, zamrzelo, ale něco s tím vymyslím... Začala jsem vyšívat 6. června 2009. Vyšívám současně s kamarádkou Ainny, tak doufám, že se nám bude společně vyšívat příjemně a že si budeme vzájemně oporou:-)

13. června 2009

Po prvních půlkřížcích, a spoustě párání je kus na světě. Nejdřív to vypadalo dost strašitelně - barvy podivné, tvary neidentifikovatelné. Ještě, že nevyšívám sama - dodávaly jsme si s Ainny odvahu pokračovat v započetém díle, a po pár dnech se začala výšivka vylupovat do krásy. Teď už nás to moc baví, ale je konec týdne, a čas na změnu...

20. července 2010

Rok a měsíc pryč, a deka dosud není vyšitá. Je v podstatě ve stejném stavu jako před rokem. Hodně se toho stalo, na vyšívání nebyl čas, pak ani zdraví. Ale říkám si, že největšími křížky asi bude nejlepší znovu začít, takže pomalu rozbaluji balíček a chystám se, že o víkendu znovu zabořím jehličku a pomalu se budu znovu učit vyšívat a chystat se na vánoce... Snad letos budou ozvláštněné i touto výšivkou.... Držte mi palce.

1. ledna 2011
V loňském roce ani steh na této podložce nepřibyl:-( Nebyla ta správná nálada, chuť, čas, nic... Ale dnes přibylo pár křížků. Vyšívá se mi ale špatně, musím v ruce, křížky jsou velké, látka se dost muchlá. Rozhodla jsem se, že budu vyšívat až ve svém křesle (teď je tam vánoční stromeček), a že si pořídím delší tyčky do rámu, abych výšivku mohla vypnout. Takže zase hned po začátku odkládám. Jsem děsná, já vím.... Tak já jdu shánět ty tyčky.

26. dubna 2011
Tak tyčky jsem nesehnala, ale přesto jsem vymyslela podivné vypnutí látky do rámu. V posledních dnech přibyl sněhulák a pomalu pokračuji dál. Ale jde mi to jako psovi pastva. Snad si časem zase zvyknu a rozjedu se jako dřív. Nebo se prostě protrpím do konce. Nemám ráda nedodělky, tak jsem pevně rozhodnutá tuto výšivku letos do vánoc dodělat. Začala jsem včas - už na velikonoce:-)

1. května 2011
Pokořila jsem sněhuláka a zídku. Byl to boj, protože každý den jsem vyšívala vše minimálně dvakrát - tak často a moc jsem párala.... Ale snad už bude lépe. Pomalu začínám zvládat orientaci v předloze a výšivce... Není divu, hodně dlouho jsem nevyšívala...

8. května 2011
Přes věžičku prvního domu jsem se doplácala až k nebi a pozadí. Chtěla bych se dostat k úplnému pravému rohu výšivky a odtud pokračovat směrem doleva (to je můj oblíbený směr vyšívání). Tak snad příští týden padne krajní stromek a od nebe se odpíchnu k cestě na západ:-)

15. května 2011
Ještě jsem pravý roh nepokořila, ale už se blížím, už se blížím... Už jenom nějakých 30 řádků, a jsem tam. Tak snad za týden už budu moci vyvěsit vlajku v nejvýchodnějším rohu celé položky. Kéž by to tak bylo.

15. června 2011
Trvalo přesně měsíc, než jsem pokořila pravý horní roh.... Mezitím se stala spousta věcí, která mne od vyšívání odváděla, ale vše je snad už vyřízené, zařízené, opravené apod., a já pokračuji s vyšíváním... I když to stále trochu drhne - nepamatuji si značky apod., věc u mne dříve nemyslitelná - ale peru se zatím ještě stále statečně a nevzdávám to.

23. června 2011
Doufala jsem, že budu mít hotový ten velký dům, ale bohužel jsem to nestihla. Ráda bych ho dodělala do začátku prázdnin, tak uvidíme, jestli budu úspěšná aspoň na druhý pokus.

4. ledna 2012
Tak ani vánoce 2011 nebyla podložka hotová. A to jsem se fakt na podzim snažila. Jen jsem sem nedávala příspěvky... No, nevadí, bude tento rok. Snad....
Rozbalená sada (bez látky - ta se suší)

Rozbalená sada (bez látky - ta se suší)

Takhle vypadá sada po rozbalení a roztřídění mulinek na přiložené pořadače. Třídění jsem se nejdřív trochu bála, ale nakonec to nebylo zase tak strašné... Zuzanka mi pomáhala, a tak jsme to měly docela rychle hotové:-)
Stav k 13. červnu 2009.

Stav k 13. červnu 2009.

Stav k 1. květnu 2011

Stav k 1. květnu 2011

Stav k 8. květnu 2011

Stav k 8. květnu 2011

8. květen 2011 - bližší pohled

8. květen 2011 - bližší pohled

Stav k 15. květnu 2011

Stav k 15. květnu 2011

Stav k 15. červnu 2011

Stav k 15. červnu 2011

Stav k 23. červnu 2011

Stav k 23. červnu 2011

Stav k 4.1. 2012

Stav k 4.1. 2012

05.01.2012 09:25:59
janky
Janky.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one