A někdy na to mám i trochu času...

Ostatní - Other techniques

Na diskuzním foru na Dámě.cz, které se zabývá frivolitkami, se mi usilovně zalíbila záložka od Nancy z www.be-stitched.com. Nancy tuto záložku nabízí jako vzor zdarma, najdete ji na této adrese: http://www.be-stitched.com/bookmark.asp

Nedalo mi to, a za tento víkend jsem si ji vyrobila. Použila jsem bavlněnou háčkovací přízi Monika. Zápolila jsem s ní, co to dalo - přece jenom jsem dlouho nefrivolitkovala... Ale po dokončení byla radost obrovská. Moc děkuji capelle a frakiře z Dámy, že mne do frivolitek po letech znovu "navezly":-)
P1090397.JPG
P1090396.JPG
Objevila jsem kouzlo staré oblíbené výšivky - jenom natažené nitě. Jako děti jsme si s tímhle hodně vyhrály, a já zjistila, že jsme nebyli sami. Hrají si i dospělí. Vytvořila jsem touto technikou dva malé obrázky kamarádkám jako dárečky k vánocům.
Andělíček

Andělíček

Stromeček

Stromeček

Papírový Betlém

Papírový Betlém

Tento betlém si koupily děti s babičkou a dědou na výletě v muzeu Betlémů. Nejvíc se jim líbil. Musím říci, že po rozbalení nás prvotní nadšení trochu opustilo - zjistili jsme, že je velký 80x55 cm, a že je třeba vystříhat docela dost postaviček. Je postaven na několika vrstvách polystyrenu, aby byl působil prostorově. Do příštího roku bych k němu chtěla udělat dřevěný rám z lištiček, aby po stranách nebyl vidět ten bílý polystyren, který se tak rád drolí...

Děti vzorně stříhaly, až je tlapky bolely, občas nějaká ovečka přišla o nohu nebo ucho, ale výsledkem byly nadšené:-)
Dort pro Tomáška k 7. narozeninám

Dort pro Tomáška k 7. narozeninám

Tomášek si k narozeninám hrozně moc přál dort ve tvaru hradu. Nesehnala jsem cukráře, který by byl ochoten se toho ujmout, tak jsem ho musela spáchat sama. Je to sice mírná zřícenina, ale oslavence i jím pozvané dětské hosty moc potěšil, a hlavně - chutnal!
Janky.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one