A někdy na to mám i trochu času...

Panenky a další havěť - Dolls and other staff

Vždycky se mi líbily šité hračky - jsou měkké, můžete si je vzít do postele, mazlit se s nimi, ale mohou být i maličké, které si jako maskota můžete vzít všude s sebou. Když se ušpiní, není problém je vyprat. Obě moje děti mají jako nejoblíbenější hračky hračky textilní. I proto mne čím dál víc lákalo vyzkoušet si jejich výrobu. V této rubrice uvidíte, jak se mi to v průběhu let dařilo, nebo nedařilo...

První pokusy jsou zařazené v rubrice Drobnosti - je tam první andílek, první medvídek, ale i zajíček a Hajánek. Všechny hračky, které ušiji od roku 2010 najdete tady.
O víkendu jsem byla s dětmi na srazu žen, které se věnují patchworku. Jedna z nich tam ukazovala nádherná zvířátka ušitá z ponožek. Zuzanka nelenila a jedny vyřazené, ještě dobré, ale malé ponožky mi vnutila, a tak jsem jí spáchala také jednu minikočku... Prý nutně potřebuje ještě pro kamarádky, tak pilně třídí ponožky, aby našla, ze kterých je tedy budou mít i kamarádky. Doufám, že jich nemá příliš mnoho:-)
ponožková kočka.JPG
ponožková kočka (2).JPG
Tildičky Anynku a Nanynku jsem šila pro paní učitelky do MŠ na rozloučení. Ano, moje miminko jde už po prázdninách do 1. třídy. Ty děti neuvěřitelně rychle stárnou...
Anynka

Anynka

Nanynka

Nanynka

Ve dnech 20. - 21. března 2010 se v Praze konal panenkový kurz s Pristelou a Luciami - mladými šikovnými slovenskými výtvarnicemi. Jejich panenky jsou úžasné, každý je pozná podle jejich obrovských a nádherných očí. Jsou miláčky dětí i dospělých. Díky Velaně jsme byli skvěle ubytováni, a tak nic nebránilo tomu, aby se sjely budoucí maminky panenek, přivezly s sebou šicí stroje a spoustu dobrot a dobré nálady, a celý víkend se pilně šilo a malovalo.

Výsledkem mého snažení je panenka Maruška. Na první fotce ještě nemá přišité všechny vlásky, to ale nemohlo zabránit Zuzance, aby jí nepojmenovala a nespala s ní hned první noc:-))
Panenka Maruška

Panenka Maruška

Waldorfské panenky jsou pojem sám o sobě. Na internetu jsem objevila paní Lenku (lenkasdolls.com), která pořádá dvoudenní víkendové kurzy, na kterých si můžete ušít podle jejích instrukcí panenku. Myslela jsem si, že to není zase taková práce, ale věřte mi, že ruce vás budou bolet pořádně:-)) Nikdy bych nevěřila, kolik síly se musí vynaložit, aby měla panenka správně formované tělo, končetiny i hlavu. Ale výsledek předčil mé očekávání - Zuzanka panenku nadšeně popadla, a všude jí tahá s sebou:-)))
Panenka Janička

Panenka Janička

40 cm vysoká panenka waldorfského typu. Plněná ovčí vlnou.
Janky.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one