A někdy na to mám i trochu času...

Šité na stroji - Machine sewn

Kolekce jarních doplňků do interiéru, prostírky, štoly, ubrusy, košíčky na pečivo. Vše v podobném designu. Hra oranžové, žluté a zelené mne neskutečně dobíjela energií (i když ke konci jsem se už těšila na jinou barvu:-) ).
Jarní prostírky levé

Jarní prostírky levé

Jarní prostírky s hrubou aplikací tulipánu. Jedny levé, jedny pravé, aby si každý vybral tu, která se mu líbí. Vypodložené, aby se neničil stůl horkým talířem.
Jarní prostírky pravé

Jarní prostírky pravé

Jarní košíčky na pečivo

Jarní košíčky na pečivo

Košíčky na pečivo, oboustranné, univerzální. Z jedné strany vzorované, z druhé jednobarevné. Boky volně prošity motivy tulipánů pro radost i jako pozdrav jara.
Jarní košíčky na pečivo

Jarní košíčky na pečivo

Jarní košíčky na pečivo

Jarní košíčky na pečivo

Kdo mne zná, tak se ptá, kde jsem vzala sestru, když mám pouze bratra. Ptá se správně - jde o sestru kamarádky. Miluje Tildy, GreenGate, puntíčky a červenou barvu. Takže jsem pro ní (a hlavně pro její radost) ušila tuto soupravu. Doufám, že opravdu udělala radost.
Pro sestřinu radost
Pro sestřinu radost
pro sestru kamarádky (3).JPG
Fotbalový polštářek pro synova kamaráda k vánocům...
fotbal-polstar2.JPG
fotbal-polstar.JPG
Sladké sny pod hvězdami - deka pro neteř Moniku.

Dlouho jsem přemýšlela nad dekou pro neteřinku, která se měla narodit. Že v dece bude růžová, bylo jasné od okamžiku, kdy i na druhém ultrazvuku potvrdili, že to bude holčička. Ale už jsem šila dvě růžové deky pro Zuzanku, a do třetí se mi prostě nějak nechtělo. Co s tím?

Měla jsem medvídkovou látku, a když jsem hledala k těm medvídkům vhodné látky, tak jsem vždycky skončila u modré. Ale proč modrá, když se má narodit holčička???

A pak mi to došlo. Prostě proto. Hodí se, Moničky maminka (shodou okolností také Monika) miluje modrou barvu. Tak proč by holčička nemohla mít také modrou deku? Chápu, že růžová deka pro chlapečka je trochu mimo, ale i kluk může mít deku červenou nebo fialovou. A holčička modrou.

Tento okamžik rozhodl, a pak už to šlo ráz na ráz - ještě si při návrhu pohrát se srubovými bloky (a při šití dát pozor, aby medvídek nebyl hlavou na jinou stranu než nahoru:-) ), a hvězdná deka byla na světě. Už dlouho jsem měla chuť vyzkoušet si složitější borduru, tak jsem využila téhle příležitosti:-)

Deka je velká cca 160 x 160 cm. Podšitá je modrým fleesem. Prošívaná ve švu dílků, sruby do "šneků". Chtěla jsem prošít ještě široké bordury volným prošíváním s hvězdičkami, ale bála jsem se, aby deka byla stále měkoučká a miminku příjemná. Kdyby v budoucnosti vyvstala potřeba, tak bych je doquiltovala.
Sladké sny pod hvězdami

Sladké sny pod hvězdami

Deka pro neteř Moničku - duben 2010
Sladké sny - líc

Sladké sny - líc

Nelekejte se toho vlnění - normálně se to nevlní, deka je právě vyndaná ze sušičky, předání bude za chvilku:-)
Sladké sny - rub

Sladké sny - rub

Sladké sny - rub - detail prošití

Sladké sny - rub - detail prošití

Prošívala jsem ve švu, sruby do "šneka"
Sladké sny - top

Sladké sny - top

Takto vypadal top deky před sendvičováním a prošíváním
V loňském létě jsem své dcerce Zuzance slíbila ušít růžovou deku - sladkou jako jahody se šlehačkou a vanilkovou zmrzlinou. Zeptala jsem se mezi "svými" patchworkami na diskuzním serveru Dáma, kde bych nejlépe sehnala kousky růžových látek - výsledek mne ohromil. Dámy z Dámy se dohodly a naposílaly mi kousky svých růžových látek ze svých zásob. Zuzanka i já jsme byly nadšené. Tisíceré díky po vlastech českých i přilehlých zahraničních.

Vzor byl jasný hned - obě jsme se se Zuzankou zamilovaly do deky s názvem My blue haeven, kterou jsme našly na webových stránkách www.quiltville.com. Paní Bonnie Hunter má na těchto stránkách úžasné scrapové deky, a to s podrobným návodem na sestavení.

Byla jsem celá natěšená do šití, ale nemoci nechodí po horách, ale po lidech. V září mi vážně onemocněl manžel, a veškeré šití i většina jiných ručních prací šly stranou. Manžel sice není dosud zdravý, ale už jsme si našli určitou rutinu a máme zajeté koleje, do kterých se mi daří postupně vměstnávat i mé oblíbené ruční práce.

Takže jsem celou zimu 2008-2009 postupně řezala dílečky na Zuzčinu sladkou deku. V březnu jsem začala sešívat. Zde je postupně nafocený celý postup.

Od poslední fotografie utekla spousta vody. Změnila se řada věcí - třeba deka má dvě bordury, je kompletně sešitá, proquiltovaná, a dnes, 12. února 2010 konečně i dolemovaná. Zítra jí vyperu, a až uschne, dám sem finální foto.
Detail prošití

Detail prošití

Rubová strana

Rubová strana

Deka je krásná i z rubu - díky, Romano, za krásnou látku!
Detail vzoru a prošití

Detail vzoru a prošití

Zuzčin Sweet haeven - hotovo!

Zuzčin Sweet haeven - hotovo!

6. krok

6. krok

Hotová je i druhá polovina bloků. Sešito do řad.
5. krok

5. krok

A mám polovinu bloků hotovou:-)))
4. krok

4. krok

Díly na polovinu bloků...
3. krok

3. krok

Sešité trojúhelníky do čtverců na borduru a na středy bloků. Samá růžová, až oči přecházejí:-)
2.krok

2.krok

Dvojice sešitých trojúhelníků jsou rozžehlené a sešité k sobě.
1.krok

1.krok

Mám sešito skoro pětset trojúhelníčků...
Keltský polštářek

Keltský polštářek

Watercolorové polštářky

Watercolorové polštářky

Toto léto jsem se zúčastnila pobytového kurzu pro tvořivé s patchworkem v Monínci. Patchwork skvěle lektorovala Radka Sedláčková, tvořivé kurzy Monika Brýdová. Výsledkem bylo několik drobností, ale hlavně jedna "pánská" deka, kterou jste díky Radce mohla prošít (spíš vyšít) na stroji Bernina 830. Potěšilo mne, že je z deky manžel přímo nadšený (akorát se s ní nechce přikrývat - prý to je škoda).
Pánská deka

Pánská deka

Fotografii udělala paní Monika Brýdová, které tímto velice děkuji.
Terezka je moje neteř. Letos jsou jí tři roky, tak jsem se rozhodla, že jí ušiji vlastní deku. A protože má narozeniny na jaře, rozhodla jsem se pro jarní barvičky. Deka je podšitá fleesem, volně prošitá kytičkovým motivem. Je to moje první volné strojové prošívání.
Detail prošití.

Detail prošití.

Rub deky.

Rub deky.

Líc deky.

Líc deky.

Protože mne patchwork začal moc bavit, rozhodla jsem se oprášit svůj stoletý šicí stroj a zkusit šít na něm. Začátky byly těžké, ale snad se časem vypracuji... Rozhodně to nevzdávám, i když ruční patchwork mne baví mnohem víc.
Tomáškova tábornická z rubu

Tomáškova tábornická z rubu

Tomáškova tábornická deka

Tomáškova tábornická deka

Tomášek jel letos na první skautský tábor. Aby měl něco od maminky, a nestýskalo se mu
Zuzčina deka

Zuzčina deka

Jde v podstatě o formu "one fabric quiltu":-)) Celá je ušitá z jedné látky, byly to takové panely na povláčky na dětskou postýlku. Zespodu je bílý fleese.
Polštářek pro DD Slaný

Polštářek pro DD Slaný

Dala jsem na názory děvčat z Dámy a dokončila a poslala jsem tenhle polštářek do DD Slaný. Snad nějakému chlapci přiroste k srdíčku. Šila jsem ho v době, která byla pro mne moc těžká, ale přesto jsem ho šila s láskou a brala jsem to jako určitou terapii...
Mořský polštářek

Mořský polštářek

Původně jsem ho chtěla dát na charitativní akci pro DD Slaný, ale nevím - chlapci tam jsou starší. Přesto jsem se do něj pustila, protože se mi tenhle námět strašně moc líbí.
Zuzanky zaječí deka

Zuzanky zaječí deka

Při kontrole zásob jsem objevila, že jsem před lety, když jsem začínala s PW, zakoupila zbytky vzorované dětské látky, v podstatě panelů. Chtěla jsem z nich na prvním kurzu PW ušít tehdy malinké Zuzance deku. Lektorka mne tehdy přesvědčila, že je lepší začít s rovnoměrně rozprostřeným vzorem, a tyhle zbytky panelů si nechat, až si dobře rozmyslím, co s tím. V časopise Recepty a Nápady začal letos vycházet seriál o PW - jedním z prvních bloků byl Four Patch, a já najednou přesně věděla, na čem si ho vyzkouším. Toto je zatím polotovar - ušité bloky, a položené na zemi vedle sebe. Ještě je musím sešít a vymyslet nějakou bordurku.
Vánoční štola

Vánoční štola

Protože mi po ušití předchozího ubrusu zbyly nějaké nařezané trojúhelníčky z látek, tak jsem je chtěla nějak využít. Vymyslela jsem tedy tento běhounek na konferenční stolek. Už jsem ale nešila přes papír, ale prostě na šířku patky šicího stroje. Bylo to významně rychlejší, a nepřijde mi, že by to bylo nějak významně méně přesné, než šití přes papír v předchozím případě.
vánoční ubrus

vánoční ubrus

Toto je můj úplně první pokus o patchwork na stroji. I když jsem zkoušela šití přes papír, tak mi to místy nesedlo. Ručně bych to měla určitě přesnější, ale trvalo by mi to mnohem déle. Manžel tomuto mému dílku říká "vánoční ubrousek".
Janky.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one