A někdy na to mám i trochu času...
Protože mne patchwork začal moc bavit, rozhodla jsem se oprášit svůj stoletý šicí stroj a zkusit šít na něm. Začátky byly těžké, ale snad se časem vypracuji... Rozhodně to nevzdávám, i když ruční patchwork mne baví mnohem víc.
Tomáškova tábornická z rubu

Tomáškova tábornická z rubu

Tomáškova tábornická deka

Tomáškova tábornická deka

Tomášek jel letos na první skautský tábor. Aby měl něco od maminky, a nestýskalo se mu
Zuzčina deka

Zuzčina deka

Jde v podstatě o formu "one fabric quiltu":-)) Celá je ušitá z jedné látky, byly to takové panely na povláčky na dětskou postýlku. Zespodu je bílý fleese.
Polštářek pro DD Slaný

Polštářek pro DD Slaný

Dala jsem na názory děvčat z Dámy a dokončila a poslala jsem tenhle polštářek do DD Slaný. Snad nějakému chlapci přiroste k srdíčku. Šila jsem ho v době, která byla pro mne moc těžká, ale přesto jsem ho šila s láskou a brala jsem to jako určitou terapii...
Mořský polštářek

Mořský polštářek

Původně jsem ho chtěla dát na charitativní akci pro DD Slaný, ale nevím - chlapci tam jsou starší. Přesto jsem se do něj pustila, protože se mi tenhle námět strašně moc líbí.
Zuzanky zaječí deka

Zuzanky zaječí deka

Při kontrole zásob jsem objevila, že jsem před lety, když jsem začínala s PW, zakoupila zbytky vzorované dětské látky, v podstatě panelů. Chtěla jsem z nich na prvním kurzu PW ušít tehdy malinké Zuzance deku. Lektorka mne tehdy přesvědčila, že je lepší začít s rovnoměrně rozprostřeným vzorem, a tyhle zbytky panelů si nechat, až si dobře rozmyslím, co s tím. V časopise Recepty a Nápady začal letos vycházet seriál o PW - jedním z prvních bloků byl Four Patch, a já najednou přesně věděla, na čem si ho vyzkouším. Toto je zatím polotovar - ušité bloky, a položené na zemi vedle sebe. Ještě je musím sešít a vymyslet nějakou bordurku.
Vánoční štola

Vánoční štola

Protože mi po ušití předchozího ubrusu zbyly nějaké nařezané trojúhelníčky z látek, tak jsem je chtěla nějak využít. Vymyslela jsem tedy tento běhounek na konferenční stolek. Už jsem ale nešila přes papír, ale prostě na šířku patky šicího stroje. Bylo to významně rychlejší, a nepřijde mi, že by to bylo nějak významně méně přesné, než šití přes papír v předchozím případě.
vánoční ubrus

vánoční ubrus

Toto je můj úplně první pokus o patchwork na stroji. I když jsem zkoušela šití přes papír, tak mi to místy nesedlo. Ručně bych to měla určitě přesnější, ale trvalo by mi to mnohem déle. Manžel tomuto mému dílku říká "vánoční ubrousek".
23.11.2008 22:34:23
janky
Janky.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one