A někdy na to mám i trochu času...
Sladké sny pod hvězdami - deka pro neteř Moniku.

Dlouho jsem přemýšlela nad dekou pro neteřinku, která se měla narodit. Že v dece bude růžová, bylo jasné od okamžiku, kdy i na druhém ultrazvuku potvrdili, že to bude holčička. Ale už jsem šila dvě růžové deky pro Zuzanku, a do třetí se mi prostě nějak nechtělo. Co s tím?

Měla jsem medvídkovou látku, a když jsem hledala k těm medvídkům vhodné látky, tak jsem vždycky skončila u modré. Ale proč modrá, když se má narodit holčička???

A pak mi to došlo. Prostě proto. Hodí se, Moničky maminka (shodou okolností také Monika) miluje modrou barvu. Tak proč by holčička nemohla mít také modrou deku? Chápu, že růžová deka pro chlapečka je trochu mimo, ale i kluk může mít deku červenou nebo fialovou. A holčička modrou.

Tento okamžik rozhodl, a pak už to šlo ráz na ráz - ještě si při návrhu pohrát se srubovými bloky (a při šití dát pozor, aby medvídek nebyl hlavou na jinou stranu než nahoru:-) ), a hvězdná deka byla na světě. Už dlouho jsem měla chuť vyzkoušet si složitější borduru, tak jsem využila téhle příležitosti:-)

Deka je velká cca 160 x 160 cm. Podšitá je modrým fleesem. Prošívaná ve švu dílků, sruby do "šneků". Chtěla jsem prošít ještě široké bordury volným prošíváním s hvězdičkami, ale bála jsem se, aby deka byla stále měkoučká a miminku příjemná. Kdyby v budoucnosti vyvstala potřeba, tak bych je doquiltovala.
Sladké sny pod hvězdami

Sladké sny pod hvězdami

Deka pro neteř Moničku - duben 2010
Sladké sny - líc

Sladké sny - líc

Nelekejte se toho vlnění - normálně se to nevlní, deka je právě vyndaná ze sušičky, předání bude za chvilku:-)
Sladké sny - rub

Sladké sny - rub

Sladké sny - rub - detail prošití

Sladké sny - rub - detail prošití

Prošívala jsem ve švu, sruby do "šneka"
Sladké sny - top

Sladké sny - top

Takto vypadal top deky před sendvičováním a prošíváním
27.04.2010 21:52:10
janky
Janky.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one