A někdy na to mám i trochu času...
V loňském létě jsem své dcerce Zuzance slíbila ušít růžovou deku - sladkou jako jahody se šlehačkou a vanilkovou zmrzlinou. Zeptala jsem se mezi "svými" patchworkami na diskuzním serveru Dáma, kde bych nejlépe sehnala kousky růžových látek - výsledek mne ohromil. Dámy z Dámy se dohodly a naposílaly mi kousky svých růžových látek ze svých zásob. Zuzanka i já jsme byly nadšené. Tisíceré díky po vlastech českých i přilehlých zahraničních.

Vzor byl jasný hned - obě jsme se se Zuzankou zamilovaly do deky s názvem My blue haeven, kterou jsme našly na webových stránkách www.quiltville.com. Paní Bonnie Hunter má na těchto stránkách úžasné scrapové deky, a to s podrobným návodem na sestavení.

Byla jsem celá natěšená do šití, ale nemoci nechodí po horách, ale po lidech. V září mi vážně onemocněl manžel, a veškeré šití i většina jiných ručních prací šly stranou. Manžel sice není dosud zdravý, ale už jsme si našli určitou rutinu a máme zajeté koleje, do kterých se mi daří postupně vměstnávat i mé oblíbené ruční práce.

Takže jsem celou zimu 2008-2009 postupně řezala dílečky na Zuzčinu sladkou deku. V březnu jsem začala sešívat. Zde je postupně nafocený celý postup.

Od poslední fotografie utekla spousta vody. Změnila se řada věcí - třeba deka má dvě bordury, je kompletně sešitá, proquiltovaná, a dnes, 12. února 2010 konečně i dolemovaná. Zítra jí vyperu, a až uschne, dám sem finální foto.
Detail prošití

Detail prošití

Rubová strana

Rubová strana

Deka je krásná i z rubu - díky, Romano, za krásnou látku!
Detail vzoru a prošití

Detail vzoru a prošití

Zuzčin Sweet haeven - hotovo!

Zuzčin Sweet haeven - hotovo!

6. krok

6. krok

Hotová je i druhá polovina bloků. Sešito do řad.
5. krok

5. krok

A mám polovinu bloků hotovou:-)))
4. krok

4. krok

Díly na polovinu bloků...
3. krok

3. krok

Sešité trojúhelníky do čtverců na borduru a na středy bloků. Samá růžová, až oči přecházejí:-)
2.krok

2.krok

Dvojice sešitých trojúhelníků jsou rozžehlené a sešité k sobě.
1.krok

1.krok

Mám sešito skoro pětset trojúhelníčků...
13.02.2010 16:20:12
janky
Janky.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one