A někdy na to mám i trochu času...

Šití na papír - Paper piecing

Vždy mne lákalo si vyzkoušet tzv. šití na papír. Většinou na tuto techniku mé známé, ať už osobní, nebo virtuální, pěly ódy. Nakonec jsem to nevydržela, a přihlásila se do Bellusu na kurz k paní Janě Lálové. A abych měla jistotu, že se kurz bude konat, zverbovala jsem kamarádky, Míšu a Ivu. Aby nás nebylo málo, přidala se nakonec i Pam, kterou jsem poprvé v životě na tomto kurzu uviděla.

Kurz byl úžasný, superlativy nelze šetřit. Šití na papír je fakt úžasná technika. Sice jsem si to už vyzkoušela na svém prvním ubrusu (dokonce mi ho otiskli i ve Švadlence!), ale s pořádným dohledem a zkušenostmi předávanými naprosto otevřeně to bylo nesrovnatelné šití.

Jsem přesvědčená, že se chci v této technice nadále zlepšovat, a rozhodně budou v této rubrice postupně přibývat i další dílka.
O vánočních svátcích v roce 2010 na diskuzním foru o patchworku na Dámě tak nějak samovolně vznikla akce Ušij si svou bouři:-) Ušila se řada bouří, všechny krásné, a protože mne tento vzor lákal už delší dobu, tak jsem se také přidala. Výsledek vidíte na fotce. Použila jsem různé zbytky látek, takže to na o moc větší ubrousek asi nedá. Ještě uvidím, zda nepřidám prostírky, to by dát mohlo...
Podzimní hvězda - top

Podzimní hvězda - top

Skautský quilt

Skautský quilt

Tento quilt jsem šila s Míšou, kamarádkou a maminkou skautského druha mého syna Tomáše, pro naše malá vlčata a jejich oddíl. Předloha je z časopisu QuiltMaker.
SWAP - jaro 2009 - komplet

SWAP - jaro 2009 - komplet

A tady jsou všechny domečky pohromadě. Ušito, popsáno, zabaleno, odesláno. Zbývá už jen čekat, co se mi vrátí:-)) Jeden mám na památku navíc.
SWAP - jaro 2009

SWAP - jaro 2009

Tak to je první exemplář svého druhu. Ještě dvanáct bratříčků a můžu odeslat. Jsem zvědavá, jaké domečky mi přijdou nazpět.
Růžička pro mamku

Růžička pro mamku

Tento obrázek jsem začala šít na kurzu u paní Lálové, a dokončila ho stylově na Valentýna. Je určen pro mamku - tedy maminku mého manžela - jako poděkování za to, že je taková skvělá, a že mi je opravdu druhou mámou.

Tento obrázek pochází ze stránek Paper Panache, kde jednou za čas uveřejňují tzv. mystery block. Jde o obrázek, o kterém nevíte, co to je, dokud ho nesešijete.
Janky.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one